BIOFLORAL - ostatní přírodní bioprodukty

BIO produkty francouzské společnosti Biofloral.

 Vysoce kvalitní produkty Biofloral jsou 100% přírodní, léčebné, pěstící a krásně voní.

Produkty jsou vyrobeny s dlouholetou praxí v oblasti fytoterapie a aromaterapie.

Ve francouzských horách Auvergne, nedaleko pramene řeky Loiry, v čisté horské přírodě sídlí laboratoř a sídlo společnosti Biofloral.

Více než 10 let Biofloral vyrábí a distribuuje 100% organické produkty, které jsou opatřeny certifikáty ECOCERT, AB, BIO COSMETIQUE, NATURE PROGRES a nově u některých produktů certifikátem DEMETER. Tato loga zaručují efektivní a živé produkty vysoké kvality.

Nejvyšší kvalitu produktů zajišťuje laboratoř Biofloral pomocí citlivého krystalického testu. Tuto metodu vyvinuli Rudolf Stainer a Eduard Pfeiffer. Krystalický test ověřuje vitalitu a energetický potenciál určité rostliny.

Společnost Biofloral se při výrobě produktů nechává inspirovat znalostmi a rukopisy od lékařů středověku až po součastnost. Tyto znalosti a celoživotní zájem o celkové blaho člověka čerpali především od Svaté Hildegardy, Paracelsia a Dr. Edwarda Bacha.

Svatá Hildegarda z Bingenu 1098 - 1179 'Zdraví je opravdová fyzická, psychická a mentální rovnováha'

Paracelsus 1493 - 1541 'Každá nemoc je nerovnováha mezi tělem a duší. Potřebujeme najít lék schopný přivést nás zpět k naší spirituální podstatě, to je jediná cesta léčby'

Dr.Edward Bach 1886 - 1936 'Nemoc není trest ani krutost, je to nástroj naší duše, který používá, aby nám ukázala naše omyly a aby zabránila zhoršování. Bere nás zpět na cestu pravdy a světla'.

 Biofloral a alchymie zvaná "spagyrie"

Spagyrie má prastarou historii, objevuje se již v nejstarších kultůrách - Egypt, Indie, Čína. Termín spagyrie byl zaveden Paracelsem (biochemik, fyziolog a patolog), který patřil vedle Glaubera a van Helmonta mezi nejvýznamější spagyriky středověku. Spagyrie jak je praktikována dnes, se zrodila díky výzkumu Paracelsea ve Švýcarsku v letech 1493 - 1541.
V termínu spagyrie se uplatňují dvě řecká slova: "spao" - vytahovat - extrahovat a "ageiro" - sbírat - spojovat. V těchto pojmech je obsažena základní alchimistická zásada "solve et colagula" - odděluj a spojuj. V tomto smyslu je spagyrie praktickou fyzickou alchimií a základnou hermetického lékařství. Cílem je sestavování spagyritických přípravků, esencí a arkán. Spagyritická arkána byla následně podávána ve formě tinktur, olejů, balzámů, solí, vodních nebo lihových nálevů. Následovníci Paracelsa rozšířili produkty o: spagyrické esence, tinktury, extrakty a životní elixíry. Důležitou součástí spagyrie je nauka o živlech a znalost astrologie. Při sběru a zpracování rostlin jsou důležité lunární aspekty. Spagyrie pracuje s třemi "esencemi", podstatnými nositeli léčebných účinků které jsou označovány MERKUR (rtuť), SULFUR (síra), SAL (sůl).

 

Výrobky společnosti BIOFLORAL ČR jsou vyráběné s touto BIO certifikací.

 

Certifikát BIO - AB (Agriculture Biologique) - Biofloral ČR

AB (Agriculture Biologique)

Francouzské národní logo pro ekologické produkty. BIO produkty nesoucí logo AB musí obsahovat více než 95% složek přírodního původu a musí být vyrobeny nebo zpracovány v rámci EU.

 

 

Certifikát BIO - Nature Progres - Biofloral ČR

Nature & Progres

Francouzské sdružení spotřebitelů a zemědělců pro rozvoj a podporu ekologického zemědělství. Nature & Progres je jedna z hlavních a nejstarších organizací biologického zemědělství v Evropě zaručují spotřebitelům vysoce kvalitní produkty. Zároveň pomáhá zachovávat a udržovat život a biologické rozmanitosti planety Země.

 

 

Certifikát BIO - EcoCert - Biofloral ČR

ECOCERT

Francouzská ochranná známka zaručuje, že produkt obsahuje minimálně 95% složek přírodního původu. Při výrobě kosmetického produktu označeného logem ECOCERT je brán ohled na ekologicky šetrné postupy a používají se suroviny z obnovitelných zdrojů. Při balení produktů se používají biologicky odbouratelné nebo recyklovatelné obaly.

 

 

Certifikát - Cosmetique BIO - Biofloral ČR

COSMETIQUE BIO CHARTE COSMEBIO

Francouzská ochranná známka COSMEBIO vychází ze standardů kontrolní organizace ECOCERT. Zaručuje, že produkt obsahuje minimálně 95% složek přírodního původu.

 

Produkty označené logem COSMEBIO nesmí obsahovat:

- syntetické konzervanty (parabeny,phenoxyethanol)

- ropné deriváty (parafín, PEG, silikony)

- GMO

- syntetické aroma a barviva

- produkty nejsou ošetřeny ionizujícím zářením

 

 

Certifikát BIO - Demeter - Biofloral ČR

DEMETER

Německá společnost používající logo DEMETER označuje produkty pěstované podle pravidel pro biodynamické zemědělství, produkty mají zároveň certifikaci a označení BIO. Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství. V mnoha ohledech vyžadují přísnější kontrolu a pravidla pro sběr a sklizeň. Zemědělci rostliny sbírají v souladu s rytmy přírody a vesmírnými cykly. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy a farma je vnímána jako celek kde každá činnost ovlivňuje vše ostatní.

 

 

Biocertifikát - Dr.Bach - Biofloral ČRDr.Bach