AromaTouch 15 ml

dōTERRA aromaterapie » Směsi esenciálních olejů dōTERRA

Cena:903.00CZK

Složení: Bazalka, Grapefruit, Cypřiš, Majoránka, Peppermint, Levandule

Účinky: Lehce povzbuzující a zároveň relaxační.

Tato směs obsahuje oleje, které zklidňují podráždění a podporují cirkulaci.

Zlepšením krevního oběhu dochází k hojení poškozených tkání a zároveň snižuje bolestivost svalů, napětí a ulevuje při křečích. AromaTouch je užitečná směs, která podpoří všechny druhy masáží a práce s tělem.

Indikace: Úzkosti, bolesti svalů, svalová dystrofie, diabetická neuropatie, napětí, relaxace.

Použití: dýchací systém, kardiovaskulární systém, svaly a kosti.

Další použití: aplikujeme na svaly, přímo na problémová místa. Můžeme aplikovat také na oblast srdce, nebo naředit s kokosovým olejem pro masáž celého těla. Vhodný pro použití ve vaně.

Emoční působení: Zklidňuje, uvolňuje a zbavuje fyzického napětí. Na emoční rovině pomáhá člověka přesunout ze stavu ztuhlosti srdce a mysli do stavu otevřenosti a flexibility. Tato směs zklidňuje tělo i mysl a nabízí útěchu v období zármutku.

Tato směs dokáže opět rozproudit krevní oběh, schopnost člověka začlenit se do života a nechat věci plynout. Darem této směsi je schopnost uvolnit se, otevřít a pohybovat se v harmonii se svým tělem a s celým bytím.

 

Cypřiš: V čínské medicíně se používá na odvodnění organismu, zlepšení krevního oběhu a na úlevu při dýchacích problémech. Působí blahodárně na játra.

Cypřiš zklidňuje a přináší rychlou úlevu při svalovém napětí, křečích nebo stresu. Cypřišový olej obsahuje mnoho složek, z nichž převažuje alfa - pinen, který ulevuje při únavě a udržuje zdravou cirkulaci tekutin v těle. Posiluje cévy a žilky, je protiinfekční, protirevmatický, adstringentní, zklidňující, antispasmodický, a neurotonický. Pomáhá při akné, kožních vyrážkách, artritických bolestech a ucpaných žilách. Zvyšuje mentální energii a pozornost tím, že redukuje ospalost a podrážděnost.

Majoránka: Ve spojení s cypřišem vytváří příjemný, hřejivý pocit. Majoránka je blízká příbuzná oregana, o kterém se někdy hovoří jako o divoké majoránce. Oregano i majoránka blokují mnoho patogenů a mikrobů. Majoránka má však na rozdíl od oregana jemnější aroma a schopnost uvolňovat svaly a další měkké tkáně těla.

Majoránka se často používá na masáž zatuhlých svalů, při revmatických bolestech, oteklých kloubech, při svalových křečích a při výronech.

Často se užívá na zklidnění hlavy a na menstruační potíže. Zklidňuje emoce a pomáhá snižovat úzkost a stres.

Analgetikum, antibiotikum, antidepresivum, účinky protiplísňové, protiinfekční, protizánětlivé, antioxidační, antispasmodické, antiseptické, protivirový, stabilizuje krevní tlak, uklidňující, podporuje trávení, expektorans, neurotonikum, uklidňuje střeva, sedativum.

Peppermint/Máta peprná

Mátový olej obsahuje více než 30 různých složek, které vytvářejí mistrovské dílo synergie. Díky této komplexnosti působí na fyzický i mentální systém těla. Aktivním komponentem je zde mentol, který stojí za léčivými vlastnostmi máty, zatímco jeho oživující aroma způsobují estery. Peppermint je znám svými relaxačními účinky. Mentol brání kontrakci svalů tím, že blokuje proudění kontrakčních signálních iontů do svalových buněk.

Lokální aplikace peppermintu vyvolává dlouhotrvající chladivý pocit na kůži tím, že stimuluje nervy, které přenášejí vnímání chladu. Dochází tak k blokování nervového přenosu nepříjemných pocitů a bolesti. Peppermint můžeme vetřít na spánky při bolestech hlavy, působí na ochlazení mysli i svalů.

Analgetikum, antibakteriální, anti-karcinogenní, protiplísňový, protizánětlivý, proti nevolnosti, antiseptický, anti-spazmodický, podporuje trávení, pomáhá ostatním olejům proniknout do těla, snižuje horečku, proti bolestem hlavy, občerstvuje, pomáhá jasnému myšlení, podporuje odolnost

Bazalka: Bazalka má široké spektrum použití, od bolestí hlavy po hmyzí bodnutí. Regeneruje nervy a zklidňuje centrální nervový systém. Často se používá jako karminativum. Tradiční použití zahrnuje také mírnění symptomů nachlazení.

Bazalku můžeme použít při problémech dýchacího aparátu a při sezónních alergiích. Při lokálním použití se považuje za zklidňující bylinu a užívá se při bolestech kloubů, na podrážděnou kůži a na bolavé svaly. Je základním prostředkem při léčbě neuropatie, „diabetické nohy“.

Účinky: antiseptický, antibakteriální, antispasmodický, zklidňuje trávení, nervové tonikum, obnova svalů, antidepresivum, srovnává mysl (stimuluje a čistí zároveň) vynikající po operacích na obnovu komunikace mezi nervy a svaly. Urychluje zotavení.

Grapefruit:  Napomáhá trávení a reguluje metabolismus. Grapefruit je vynikajícím olejem pro rozproudění pomalého lymfatického systému.

Účinky: antidepresivum, protirakovinný, antiseptický, antispasmodický, adstringentní, dezinfekční, diuretický. Může pomoci při poruchách příjmu potravy (přejídání se), při žlučníkových potížích, při nedokrvenosti jater a lymfatických cest a při zotavování se ze závislosti na jídle a drogách. Pomáhá vylučovat toxiny při celulitidě a dlouhodobé dehydrataci. Jeho detoxikace je jemná, ale důkladná. Grapefruit má výborný tonizující efekt na kůži a pokožku hlavy.

Levandule: Levandule je chemicky velmi komplexním olejem a poskytuje široké spektrum použití – zklidňující účinky, modulace nálady, úleva při úzkostech. Pomáhá při hojení ran a při poškození tkání, zejména při popáleninách. Známé je také její použití při sezónních alergiích.

Levandule má všestrannou, neagresivní povahu. Její použití je bezpečné a snadné. Můžeme ji rozptylovat do vzduchu nebo aplikovat lokálně, její účinky pomáhají tělu, mysli i duchu.

Ve směsi AromaTouch podporuje relaxaci, zklidňuje tělesné systémy a ulevuje od stresu. Propojuje a pozvedá všechny složky tak, aby byl jejich účinek a přínos pro tělesné systémy maximální. Účinky: adaptogenní olej - pomáhá všem ostatním olejům, aby dobře spolupracovaly. Odstraňuje stres, úzkost, nespavost, bolest po bodnutí hmyzem, zklidňuje pokožku (po popáleninách pomáhá pokožce vrátit se do dokonalé rovnováhy. Přírodní antihistaminikum, zlepšuje alergie a zahlenění, uvolňuje svalové křeče, zklidňuje dutiny. Je antibakteriální, antidepresivní a zklidňující .

Další využití směsi AromaTouch

Rozptylování: 4-6 kapek do difuzéru ulevuje při stresu a ničí bakterie ve vzduchu. Pozvedá náladu a odstraňuje depresi.

Bolest šíje: AromaTouch na svaly na spodní část šíje a na ramena

Bolest hlavy: aplikujte AromaTouch na spánky, čelo a vzadu na šíji.

Artritida nebo revmatická bolest: Směs AromaTouch 4 kapky aplikujte na danou oblast - můžete smíchat s kokosovým olejem a aplikovat na postižené oblasti.

Bolest v dolní části zad: aplikujte opakovaně AromaTouch na spodní část zad.

Posttraumatický šok: AromaTouch 4 kapky, Meduňka 2 kapky, aplikujte vzadu na šíji, naneste si na ruce a inhalujte.

Neuropatie: směs AromaTouch na spodek chodidel, na vrch chodidel, na reflexní body na chodidlech a rukách, které pokrývají slezinu, játra a lymfatické systémy. Vždy se pohybujte nahoru od kotníku a poté jemně přes křečové žíly ráno a večer. Pokud vám byl diagnostikován vysoký tlak, můžete smíchat AromaTouch s citronem.

Ranní rozjasnění myšlení: Aplikujte směs AromaTouch vzadu na šíji a vzadu na kolena před ranní procházkou nebo cvičením a získáte mentální jasnost a příliv optimismu.

Produktový list ke stažení zde

 

www.mydoterra.com/lotusleaf