Limetka 15 ml doTERRA

dōTERRA aromaterapie » Jednotlivé oleje dōTERRA

Cena:490.00CZK
Sleva 10 %. Původní cena 545
LIME – limetka kyselá (Citrus aurantifolia) doTERRA

Způsob extrakce: lisované za studena z kůry

Nejběžnější použití: bakteriální infekce, horečka, odstranění pryže nebo mastnoty, kůže (revitalizace)

Běžný způsob aplikace:

T (lokální): při lokální aplikaci lze olej užívat v čisté podobě (neředěný). Aplikujte přímo na potřebná místa nebo reflexní body. Je obzvlášť vhodný pro doplněk koupelových a sprchových gelů, tělového mléka nebo deodorantů.

A (aromatické):rozprašujte nebo přímo vdechujte aroma.

 


I (vnitřní): dejte si 1-2 kapky pod jazyk nebo užívejte v nápoji. Užívejte v kapslích. Užívejte jako ochucovadlo při vaření.

Vlastnosti: antibakteriální, antiseptický, protivirový, regenerační a tonikum

Tradiční použití: V určitém období se limetka používala jako lék na dyspepsii s glycerinem pepsinu. Často byla využívána místo citrónu na horečky, infekce, bolesti v krku, nachlazení, apod.

Další možné použití: Tento olej může být prospěšný pro úzkosti, krevní tlak, zklidňuje přerušené kapiláry, rozpouští celulitidu, zlepšuje jasnost myšlení, na slabosti, energii, žlučové kameny, vlasy (čištění), podporuje tvorbu leukocytů, na jaterní nedostatečnost u dětí, čištění lymfatického systému, zlepšení paměti, nehty (posílení), nervové stavy, čištění dětské pokožky, bolesti v krku, čištění vody a vzduchu a na podporu pocitu pohody. Funguje velmi dobře při odstraňování pryží, mořidla, olejů a mastných skvrn. Může rovněž pomoci zesvětlit bledou, matnou pleť odstraněním odumřelých kožních buněk. Olej je schopen zpevňovat kůži a pojivové tkáně.

Tělesné systémy: trávicí systém, imunitní systém a dýchací systém
Působení na psychiku: čistí srdeční čakru od emočních toxinů, vzniklých vyhýbáním se nebo potlačováním emocí. Revitalizuje srdeční čakru, vytváří v ní prostor pro novou energii, čistí depresivní a sebevražedné myšlenky. Vnáší světlo do vnitřních motivů skrytých v srdci a podporuje emocionální upřímnost sám k sobě. Pomáhá lidem, kteří rozvíjeli převážně intelektuální stránku své osobnosti a sebe samotné emočně zanedbávali. Podporuje nastolení rovnováhy mezi srdcem a myslí. Rozpouští apatii a rezignaci.